Flytande svart såpa av ekologisk olivolja för allehanda rengöring och tvätt i hushållet samt trädgården. Såpan från La Droguerie Écologique rengör effektivt och avlägsnar fett från ytor som kakel, porslin och spisplattor. Kan även användas som djurschampo.
Gör din egen allrengöring genom att blanda en skvätt såpa med 1 liter vatten i en sprayflaska. För doftsättning kan du addera några droppar eterisk olja.
Dosering: 2 msk till 5 L vatten.
Ingredienser:>30% water, 15-30% soap* (olive pomace oil, sunflower oil, olive oil). * = ekologisk.
Tillverkad i Västeuropa.
Med enkla, miljövänliga och mångsidiga produkter så erbjuder franska La Droguerie Écologique ett mer hållbart och ekonomiskt alternativ till de dyra och miljöfarliga produkter du vanligtvis hittar på hyllorna i butiken.
Vi är en av Sveriges ledande nätbutiker för ekologisk hudvård, naturlig hårvård, miljövänlig tvätt- och rengöring samt det mesta du behöver för en hållbar livsstil! Har du tips och råd att dela med dig, eller saknar du din favoritprodukt, tveka då inte att kontakta oss!